Import

 

[pyt. 1764] [XL]Do czego służy kod CN 9950000 widoczny w intrastacie na elementach?

  • Kod CN 99500000 pojawia sie w intratstacie jeżeli jest zaznaczony parametr Grupuj pozycje o wartości poniżej 200 euro. W ramach tego kodu ujmowane są wszystkie pozycje (nawet jesli na kartach towaru są okślone kody CN) których wartość jest mniejsza lub równa równowartości 200 Euro.

 

[pyt. 1763] [XL]Co oznacza komunikat pojawiajacy sie w logu podczas generowania Intrastatu:Operacja zmiany obiektu TwrJm o identyfikatorze (16:68609:65278:0).Identyfikator operacji: GenerujPozycjeIntrastat-5.Błąd: Nie znaleziono rekordu (33), , Wystąpiła sytuacja wyjątkowa%SOURCE%=ADODB.Errors%DESCRIPTION%=Item cannot be found in the collection corresponding to the requested name or ordinal..?

  • Komunikat informuje iż na dokumencie który wchodzi do Intrastatu towar X miał inna jednostkę miary niż w chwili obecnej jest zapisana na karcie towaru. Rozwiązaniem problemu jest przywrócenie na karcie towaru jednostki miary co pozwoli na poprawne wygenerowanie Intrastatu.

 

[pyt. 1574] [XL] aka jest różnica między wartością statystyczna, a fakturową na deklaracji Intratsat?

  • W skład wartości statystycznej wchodzi wartość towaru oraz transport zagraniczny natomiast do wartości fakturowej oprócz wartości towaru i transportu zagranicznego mogą wejść inne koszty takie jak transport krajowy, ubezpieczenie i inne zdefiniowane i dodane na dokumencie FWS typy kosztów.

 

[pyt. 389] [XL]Czy dokument FWZ może generować płatności?

  • Tak, może. Płatności na dokumencie FWZ mogą wynikać z cła, akcyzy, opłaty manipulacyjnej czy każdej innej kwoty zdefiniowanej dla dokumentów FWS/FWZ, która ma generować płatności. Kwota płatności pojawia się na zakładce Płatności po wypełnieniu Płatnika na zakładce Urząd.

 

[pyt. 385] [XL]Czy na dokument FAI można dodać tylko pozycję kosztową jako pozycję typu Koszt transportu krajowego/Koszt transportu zagranicznego?

  • Nie, nie ma takiej możliwości. W przypadku dodania na fakturę importową tylko pozycji będącej kosztem, usługą bądź towarem a-vista jako Koszt transportu krajowego/Koszt transportu zagranicznego, nie będzie możliwości zatwierdzenia FAI. System CDN XL poinformuje Użytkownika odpowiednim komunikatem o niemożności wykonania tej operacji. Jeśli na fakturze importowej mają być zarejestrowane tylko pozycje kosztowe, należy je dodać jako pozycje typu Zwykły element. W przypadku dodania na FAI pozycji kosztowej jako Koszt transportu krajowego/Koszt transportu zagranicznego oraz pozycji typu Zwykły element, będzie możliwość zatwierdzenia faktury.

 

[pyt. 384] [XL]Po jakim kursie są wyliczone wartości na dokumencie FWS/SAD?

  • Kwoty (np. koszty transportu, cło, akcyza czy VAT) na dokumencie FWS/SAD są zawsze wyliczane po kursie określonym na zakładce Ogólne tego dokumentu. Parametr ‘Wartość po kursie: 1. FW 2. FAI’ umieszczony na zakładce Kwoty dokumentu FWS/SAD odnosi się do dokumentu PZI generowanego w ścieżce importowej. W zależności od ustawienia ww. parametru wartość przyjęcia importowego może być wyliczona po kursie faktury importowej lub dokumentu FWS/SAD.

 

[pyt. 379] [XL]Czy w module Import istnieje możliwość automatycznego powiększenia cen zakupu o dodatkowe koszty np. koszty transportu?

  • Tak, istnieje taka możliwość. Na dokumencie SAD lub FWS (w zależności od rejestrowanego typu transakcji) można wprowadzić dodatkowe koszty, które zostaną ujęte w wartości towaru na magazynie. Przed zatwierdzenie dokumentu SAD/FWS należy pamiętać o ustaleniu właściwej wartości dla parametrów:1. ‘W wartości towaru na magazynie pomiń’ odpowiedzialnego za uwzględnienie m.in. kosztów transportu w wartości towaru2. ‘Rozbijaj kwoty w oparciu o’ odpowiadającego m.in. za rozbicie dodanych kwot w oparciu o: wartość, wagę netto, wagę brutto lub objętość.

 

[pyt. 378] [XL]W jaki sposób skorygować dokument SAD w przypadku wprowadzenia na nim niepoprawnej wartości kursu?

  • W celu skorygowania dokumentu SAD, na którym użyto niewłaściwej wartości kursu celnego, należy wystawić:1. korektę ręczną FZ a-vista z poziomu Rejestru VAT, która ureguluje wartość podatku VAT. Korekta powinna być wystawiona na różnicę podatku VAT pomiędzy wartością VAT wyliczoną według błędnego kursu, a wartością VAT wyliczoną po właściwym kursie. 2. notę memoriałową regulującą zobowiązanie wobec Urzędu Celnego.Opisany przykład korekty dotyczy tylko dokumentu SAD, nie odnosi się do korekty całej ścieżki importowej.

 

[pyt. 269] [XL]Warunki niezbędne, by z zamówienia zakupu można wygenerować dokumenty importowe (PZI, FAI)?

  • W celu wygenerowania dokumentów importowych z zamówienia zakupu należy:- na zakładce Ogólne zamówienia wybrać transakcję Wewnątrzwspólnoową lub Inną zagraniczną(poza UE)- na zakładce Nagłówek zamówienia zaznaczyć parametr Uwzględni obsugę SAD/FWS.Wykonanie wymienionych operacji pozwoli na wygenerowanie dokumentów importowych z zamówienia zakupu.

 

Czy ten artykuł był pomocny?