Lista: Zlecenia magazynowe/Pozycje

Z poziomu aplikacji Lista: Zlecenia magazynowe/Pozycje można wyszukiwać zlecenie magazynowe lub ich pozycje na podstawie informacji takich jak artykuł lub status. Aplikacja umożliwia przegląd pozycji zleceń magazynowych istniejących w systemie. Ponadto z poziomu aplikacji można wywołać akcje dla jednej lub wielu pozycji, takie jak przypisanie pozycji do zlecenia magazynowego.

Ogólny opis aplikacji typu lista wraz z opisem nagłówka aplikacji i obszaru roboczego znajduje się w artykule Aplikacje typu Lista. Informacje o konfiguracji, jednostkach biznesowych oraz uprawnieniach znajdują się w artykule Zlecenia magazynowe, w której opisano aplikacje związane z tworzeniem dokumentów. Niniejszy artykuł opisuje funkcje typowe dla aplikacji Lista: Zlecenia magazynowe/Pozycje.

Dzięki aplikacji Lista: Zlecenia magazynowe/Pozycje możliwy jest przegląd wszystkich lub wybranych pozycji zleceń magazynowych. Ponadto aplikacja umożliwia:

  • wyświetlanie dokumentów powiązanych dla danej pozycji dokumentu.
  • zmianę numer dokumentu w aplikacji Zlecenia magazynowe w celu dalszej edycji dokumentu.
  • wywołanie akcji powiązanych z aplikacją.

Aplikacja składa się z nagłówka oraz obszaru roboczego.

Nagłówek aplikacji

Nagłówek aplikacji składa się z pól pozwalających na filtrowanie danych. Najważniejsze pola znajdują się domyślnie na interfejsie aplikacji.

Nagłówek aplikacji jest zapisywany osobno dla każdego widoku. Użytkownik może sam ustawić, które pola będą wyświetlane w nagłówku aplikacji. W tym celu należy wybrać odpowiednie pola z poziomu funkcji Ustaw właściwości zapytań i wyników -> Ustaw pola wyszukiwania.

Wyszukiwanie szczegółowe

Oprócz opcji wyszukiwania podstawowego, dostępnej w nagłówku aplikacji, użytkownik może skorzystać z opcji wyszukiwania szczegółowego. Wyszukiwanie podstawowe i szczegółowe można ze sobą łączyć tak, aby wykorzystać zarówno cechy wyszukiwania z nagłówka aplikacji, jak i cechy wyszukiwania szczegółowego. Za połączenie obu tych funkcji odpowiada przycisk [Wyszukiwanie szczegółowe], znajdujący się na pasku nagłówka tabeli obszaru roboczego. Aby wyświetlić dane wyniki w obszarze roboczym, należy skorzystać z przycisku [Wyszukiwanie szczegółowe], znajdującego się na pasku nagłówka tabeli obszaru roboczego. Jeśli funkcja jest aktywna, do obszaru roboczego zostaną dodane dodatkowe wiersze z następującymi informacjami szczegółowymi.

Dostępne są następujące wartości wyszukiwania szczegółowego:

  • Informacja o numerze seryjnym
  • Informacja o jednostkach ładunkowych

Obszar roboczy

Obszar roboczy składa się z tabeli, w której wyświetlane są wyszukiwane pozycje zlecenia magazynowego. Użytkownik może określić, które elementy pozycji zlecenia magazynowego będą wyświetlane w tabeli. Może on również tworzyć różne widoki, aby wyświetlać pozycje zlecenia magazynowego w zależności od potrzebnych informacji.

Jeśli użytkownik aktywował funkcję wyszukiwania szczegółowego, to tabela będzie poszerzona o dodatkowe pola w nagłówku obszaru roboczego.

Akcje powiązane z aplikacją

Dla aplikacji Lista: Zlecenia magazynowe/Pozycje dostępna jest lista akcji:

Akcje opisano również w artykułach:

Zakończ z raportowaniem

Przy użyciu akcji [Zakończ z raportowaniem] dostępnej na standardowym pasku narzędzi w nagłówku aplikacji możliwe jest raportowanie wybranych pozycji zleceń magazynowych lub rozdzielonych pozycji zleceń magazynowych.

Wskazówka
Zaraportowane mogą być jedynie te pozycje zlecenia magazynowego, które posiadają status Utworzona.

Zakończ bez raportowania

Przy użyciu akcji [Zakończ bez raportowania] dostępnej na standardowym pasku narzędzi w nagłówku aplikacji możliwe jest wykonanie wybranych pozycji zleceń magazynowych lub rozdzielonych pozycji zleceń magazynowych bez raportowania.

Wskazówka
Jedynie te pozycje zlecenia magazynowego, które posiadają status Utworzona, mogą zostać wykonane bez raportowania.

Przyporządkuj do zlecenia magazynowego

Przy użyciu akcji [Przyporządkuj do zlecenia magazynowego] dostępnej na standardowym pasku narzędzi w nagłówku aplikacji możliwe jest przypisanie pozycji zlecenia magazynowego do innego zlecenia magazynowego. Pozycje można albo przypisać do istniejącego już zlecenia, albo utworzyć w tym celu nowe zlecenie.

Akcja może zostać przeprowadzona jedynie dla pozycji, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Rozdzielona pozycja zlecenia magazynowego może zostać przypisana jedynie wraz ze swoimi pozycjami podrzędnymi.

Po wybraniu akcji otworzy się okno dialogowe, w którym można wskazać następujące dane:

  • Przyporządkowanie – pole umożliwia wybranie, czy pozycje istniejącego zlecenia magazynowego powinny zostać przypisane do nowego czy istniejącego zlecenia.
  • Rodzaj – pole jest dostępne, jeśli w polu Przyporządkowanie wybrano opcję Nowe zlecenie.

W polu należy podać rodzaj zlecenia magazynowego, który powinien zostać wykorzystany w nowym zleceniu magazynowym. Podanie rodzaju zlecenia jest wymagane wtedy, gdy pozycje zlecenia należą do zleceń podrzędnych.

Zlecenie magazynowe można utworzyć tylko wtedy, jeśli pozycje należące do zlecenia są tego samego typu, wykorzystują tę samą lokalizację i są utworzone na podstawie tych samych dokumentów. W przeciwnym wypadku system wyświetli komunikat o błędzie.

Jeśli wśród pozycji znajdują się też pozycje przyjęcia zwrotnego, to należy utworzyć nowe przyjęcie zwrotne.

  • Zlecenie – pole jest aktywne tylko wtedy, gdy w polu Przyporządkowanie wybrano opcję Istniejące zlecenie.

W polu należy podać rodzaj i numer zlecenia magazynowego, do którego przypisano pozycje zlecenia.

Zlecenie magazynowe nie może być ani zrealizowane, ani w trakcie edycji. Zlecenie magazynowe można wykorzystać tylko wtedy, jeśli pozycje należące do zlecenia są tego samego typu, wykorzystują tę samą lokalizację i są utworzone na podstawie tych samych dokumentów. W przeciwnym wypadku system wyświetli komunikat o błędzie.

Jeśli wśród pozycji znajdują się również pozycje przyjęcia zwrotnego, a do zlecenia docelowego należy zlecenie przyjęcia zwrotnego, takie pozycje należy przypisać do tego zlecenia przyjęcia zwrotnego. W przeciwnym wypadku zostanie utworzone nowe przyjęcie zwrotne.

Status wydania zleceń magazynowych, tj. poprzednio i nowo przypisanych zleceń, zostanie w tym przypadku zmieniony na Nie wydano.

Numeracja pozycji w docelowym zleceniu magazynowym może różnić się od źródłowego zlecenia magazynowego, ponieważ w numeracji docelowego zlecenia magazynowego uwzględnia się także ich cechy sortowania.

Generuj dyspozycję magazynową dla transportu powrotnego

Nowa dyspozycja magazynowa odnosi się do zrealizowanego zlecenia magazynowego, zawiera więc ilości artykułów przetransportowanych zgodnie ze zleceniem. Akcja jest dostępna tylko dla zrealizowanych zleceń magazynowych, dla których utworzono następującą operację transportową:

  • Przyjęcie na magazyn
  • Wydanie z magazynu
  • Przesunięcie międzymagazynowe

W przypadku zleceń magazynowych bez dokumentu źródłowego, np. zaopatrzenia dla miejsca kompletacji, akcja nie może zostać wykonana.  Dla nowej dyspozycji magazynowej można zdecydować m. in. o tym, czy wykorzystane mają zostać miejsca składowania ze wskazanego zlecenia magazynowego.

W zależności od ustawień w rodzaje dyspozycji magazynowej, należy najpierw zwolnić wygenerowaną dyspozycję magazynową i wygenerować zlecenie magazynowe, aby mógł się odbyć transport zwrotny.

Wskazówka
Wartości zapasów zmienione na magazynie docelowym nie są przywracane przez transport powrotny.

 

Czy ten artykuł był pomocny?