Po włączeniu wielofirmowego trybu pracy w Comarch DMS poprzez zmianę wartości klucza „MultiCompany=true” w pliku konfiguracyjnym Web.config, udostępniona zostaje zakładka „Połączenia z ERP”, na której definiowane są spółki.
W ramach zakładki dostępne są następujące przyciski:
[Dodaj] – opcja dodania nowej spółki
[Zapisz] – opcja zapisu danych
[Usuń] – opcja umożliwiająca usunięcie zdefiniowanej spółki (po uprzednim kliknięciu na nią)
Widoczna jest również lista dodanych spółek. Po kliknięciu na nazwę danej spółki na liście informacje o tej spółce są pokazywane na prawym panelu.
Definiowanie nowej spółki
Nową spółkę operator dodaje po przyciśnięciu ikony Na prawym panelu pojawia się lista pól do wypełnienia danymi nowej spółki.
– wskazanie rodzaju tworzonej spółki; oprócz Enterprise możliwe jest utworzenie spółek Standalone, Comarch ERP Altum, Comarch ERP XL i Comarch ERP Optima.
– w tym polu należy wpisać adres Comarch ERP Enterprise
– w tym polu należy wkleić services/rest/com.sem.ext.app.dms.rest.DataExchangeService
– w tym polu należy wpisać nazwę certyfikatu według schematu „CN=<nazwa certyfikatu>, E=<email admina>, OU=<nazwa działu firmy>, O= <nazwa firmy>, C=<skrót kraju firmy>” (nazwa certyfikatu jest widoczna podczas potwierdzania certyfikatu przy logowaniu do Comarch ERP Enterprise)
– w tym polu należy wpisać nazwę bazy Comarch ERP Enterprise – nazwy baz są widoczne po wejściu na stronę Comarch ERP Enterprise
– w tympolu należy wybrać spółkę z listy dostępnych spółek (jeśli poprzednie kroki wykonano poprawnie, powinna się rozwinąć po kliknięciu w pole)
– skrót nazwy spółki (max 5 znaków)
– pole dodane w wersji 2024.0.0; w ramach tego pola należy wprowadzić NIP firmy, dla której ma odbywać się współpraca z KSeF;
– pole dodane w wersji 2024.0.0; w ramach tego pola należy wprowadzić token uwierzytelniający w KSeF
Istnieje możliwość wygenerowania tokenu KSeF z poziomu Comarch DMS. W tym celu należy kliknąć w link [Wygeneruj token] znajdujący się obok pola „Token KSeF”, a następnie w oknie „Wybierz certyfikat” wybrać odpowiedni certyfikat uwierzytelniający. Po wyborze certyfikatu zostanie wygenerowany token KSeF, który zostanie automatycznie wprowadzony w ramach pola „Token KSeF”.
Klucz może przybierać jedną z następujących wartości:
1.Demo – wartość domyślna; w przypadku wprowadzenia takiej wartości praca z systemem KSeF odbywa się w trybie Demo;
2.Production – w przypadku wprowadzenia takiej wartości praca z systemem KSeF odbywa się w trybie Produkcyjnym, czyli wersji produkcyjnej systemu;
3.Test – w przypadku wprowadzenia takiej wartości praca z systemem KSeF odbywa się w trybie testowym.
W kwestii różnic pomiędzy powyższymi trybami zob. Przełączanie trybu pracy z KSeF
Aby wygenerować token uwierzytelniający, należy najpierw uzupełnić pole „NIP Firmy”. Jeżeli użytkownik nie uzupełni pola „NIP Firmy” i naciśnie link [Wygeneruj token], wówczas zostanie wyświetlony następujący komunikat:
– pole przeniesione do zakładki w wersji 2024.2.0; adres skrzynki e-Doręczeń, pochodzący bezpośrednio ze skrzynki;
– pole przeniesione do zakładki w wersji 2024.2.0; nazwa systemu Comarch DMS integrowanego z usługa e-Doręczenia, którą dodano podczas konfiguracji skrzynki e-Doręczenia w ramach pola „Systemy”.
Instrukcja dodania zewnętrznego systemu w usłudze e-Doręczenia jest dostępna pod adresem:
https://www.gov.pl/attachment/07a8c8c5-b329-44cf-9e08-ed7c497f6d1c
– pole (przeniesione do zakładki w wersji 2024.2.0), w którym należy dodać klucz prywatny, który jest pozyskiwany w procesie generowania certyfikatu – dostarczony razem z certyfikatem. Aby dodać klucz prywatny, należy kliknąć w przycisk , dostępny w ramach pola, a następnie w ramach otwartego okna systemowego wybrać odpowiedni klucz PEM i kliknąć w przycisk [Otwórz]. Klucz prywatny, który dodano do definicji punktu ACD, może zostać usunięty z punktu za pomocą ikony lub zapisany na dysku za pomocą ikony .
Wprowadzone dane należy zapisać, używając przycisku dyskietki [Zapisz].