Zdjęcia produktów w e-Sale

Zdjęcia produktów to obiekty skutecznie wpływające na atrakcyjność Twojej oferty w internecie. Dobrej jakości zdjęcia przyciągają wzrok, jednak warto pamiętać, że dobre zdjęcie powinno być również odpowiednio zoptymalizowane pod względem rozmiaru, ponieważ nikt nie lubi, gdy strona ładuje się zbyt długo.

Wskazówka
Od wersji 2021 umożliwiliśmy wyświetlanie obrazków towarów na  liście towarów. Zoptymalizowaliśmy także wyświetlanie obrazków towarów w panelu. Obrazki ładują się z wykorzystaniem mechanizmu „lazy load”.

Profesjonalne zdjęcie produktu

Poniżej prezentujemy szereg porad do których należy się stosować, aby przygotować profesjonalne zdjęcia swoich produktów:

  • zdjęcie produktu umieść na białym tle;
  • nie pokazuj żadnych logotypów, ani nazwy firmy w tle;
  • nie dodawaj żadnych grafik, ikon ani tekstów w tle;
  • unikaj znaku wodnego i nie dodawaj ramek;
  • nie pokazuj na jednym zdjęciu kilku przedmiotów będących w różnych wariantach;
  • umieść na zdjęciu cały sprzedawany zestaw (błędne jest umieszczanie zdjęcia jednego przedmiotu i dopisywanie, że sprzedaż dotyczy kilku sztuk tego przedmiotu).

Obsługiwane format

W s-Sale obsługiwane są wyłącznie obrazki w formatach:

  • JPG, JPEG, JPE,
  • PNG (obsługa przezroczystości, tylko dla grafik przesłanych przez system ERP bez kompresji)
  • GIF (obsługa animowanych obrazków, tylko dla grafik przesłanych przez system ERP bez kompresji)

Pliki muszą mieć rozszerzenie zgodne z typem. Jeśli rozszerzenie pliku zostało zmienione dla zdjęcia zostanie zwrócony błąd 404.
Pliki w formacie gif nie będą przetwarzane, dlatego zaleca się przesyłanie plików w rozmiarze, w jakim mają zostać docelowo wykorzystane w e-Sale.
Jako główne zdjęcia będą obsługiwane pliki jpg i png. Głównym zdjęciem nie może być plik gif.

Zalecany rozmiar obrazków

Zdjęcia, których rozmiar przekroczy 512kB nie będą obsługiwane.

Pliki przesłane przez system ERP jako kompresowane oraz pliki o rozdzielczości większej niż 1920px nie będą przetwarzane przez e-Sale, czyli nie będą one skalowane.

Wskazówka
Dopuszczalne obrazki w s-Sale:
Format: JPG, JPEG, JPE, PNG, GIF
Zalecany rozmiar pliku: 150KB
Zalecana rozdzielczość: 1920 x 1920px
Maksymalny rozmiar pliku: 512KB
Maksymalna rozdzielczość: 2048 x 2048px

Dodatkowo od wersji 2021 wprowadzono możliwość wyświetlania na wszystkich listach oraz formularzach w panelu administracyjnym e-Sale obrazków oraz załączników dodanych w postaci linków.

Dodawanie zdjęć do produktów

W dobie silnej konkurencji na rynku sprzedaży internetowej należy poświęcić bardzo dużo uwagi na skrupulatne przygotowanie optymalnej oferty produktowej. Integralną częścią produktu jest jego zdjęcie. Wyeksponowane grafiki skutecznie przyciągają uwagę klientów i zachęcają do kupna oferowanego produktu. Pamiętaj, że dobrze przygotowane zdjęcia mogą najskuteczniej wyróżnić Twoją ofertę spośród wielu podobnych konkurentów.

Zdjęcia produktów udostępnione w Comarch e-Sale dodawane są do kart towarowych w odpowiednim systemie ERP.

W panelu administracyjnym e-Sale w menu Ustawienia/ Optymalizacje na liście widoczne są błędy i ostrzeżenia dotyczące przesyłania obrazków z systemu ERP, a w kolumnie Typ dodatkowo także przyczyna, dlaczego dane zdjęcie nie zostało przesłane do e-Sale.

Jeżeli na liście widzisz wpisy, zbadaj poprawność udostępnienia tych obrazków w systemie ERP. Dla ułatwienia weryfikacji w tabeli wyświetlana jest również nazwa i rozmiar przesyłanego pliku oraz kod i nazwa towaru w systemie ERP, do którego dodano dane zdjęcie.

Pusta lista oznacza, że nie ma nieprawidłowości w udostępnianiu obrazków przesyłanych z systemu ERP – czyli powinny być one widoczne na towarach w panelu e-Sale. Jeżeli jednak nadal nie widzisz tych zdjęć, sprawdź, czy poprawnie zostały skonfigurowane w systemie ERP.

Więcej na temat dodawania zdjęć do produktów można przeczytać w poniższych artykułach:

Czy ten artykuł był pomocny?