Nowości i zmiany w wersji 2022.1.1

Nowości:

 1. Powiadomienia na stronie startowej. Dodano możliwość tworzenia własnych powiadomień do pracowników z opcjonalnym wymogiem zapoznania się z jego treścią.
 2. Plan pracy/zapotrzebowanie na pracowników. Dodano możliwość określenia zapotrzebowania na liczbę pracowników pracujących w centrum podległościowym w danym dniu. Jednocześnie umożliwiono określenie innych warunków takich jak minimalna ilość pracowników na danym stanowisku, czy też posiadających aktywne uprawnienie.

Zmiany:

 1. Interfejs. Wprowadzone liczne zmiany w interfejsie aplikacji. Między innymi odświeżono stronę startową, menu boczne oraz widok kafelkowy.
 2. RCP. Dostosowano wygląd kalendarza do kalendarzy znanych z planu/czasu pracy oraz dodano informację o godzinach pracy zaimportowanych/wprowadzonych bezpośrednio na kafelku danego dnia.
 3. Delegacje. Środek transportu samochód został rozdzielony na samochód prywatny oraz samochód służbowy.

 

Poprawiono:

 1. Urlopy.
  • W niektórych sytuacjach, gdy pracownik miał limit urlopu wypoczynkowego związany z pierwszą pracą nie można było zaplanować urlopu. Poprawiono.
  • Wartość liczby dni urlopu wypoczynkowego na żądanie wyświetlana na stronie startowej nie była ograniczona do wartości dni urlopu pozostałego do wykorzystania. Poprawiono.
 2. Grafik urlopowy. W przypadku struktury podległościowej z podcentrami na wydruku grafika urlopowego generowani byli wszyscy pracownicy. Poprawiono.
 3. Plan pracy/czas pracy – kontrola naruszeń reguł Kodeksu pracy. Do 35 godzinnej przerwy nie była doliczana ilość godzin wolnych do godziny rozpoczęcia pracy w kolejnym dniu. Poprawiono.
 4. Struktura podległościowa. W przypadku zmiany centrum podległościowego pracownika z aktualizacją tworzony był błędny zapis historyczny. Poprawiono.

Instalacja systemu

Instalacja aplikacji Comarch HRM w wersji 2022.1.1 jest możliwa tylko przy współpracy z Comarch ERP Optima / XL HR/ Altum HR w wersji nie niższej niż 2022.0.1.

Reinstalacja aplikacji Comarch HRM do wersji 2022.1.1 jest możliwa tylko w przypadku posiadania programu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji nie niższej niż 2022.0.1.

Uwaga
Comarch HRM w wersji 2022.1.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 16.12.2021. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu nie będzie możliwa.

Szczegółowe informacje na temat instalacji znajdują się w instrukcji Comarch ERP WAMC dostępnej na Indywidualnych Stronach Klientów / Partnerów oraz na stronie pomocy aplikacji Comarch HRM:
https://pomoc.comarch.pl/hrm/pl//index.php/kategorie/instalacja-i-aktualizacje/

Comarch HRM w wersji 2022.1.1 współpracuje z najnowszymi wersjami przeglądarek na komputerach stacjonarnych:

 • Google Chrome
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox

Aplikację Comarch HRM 2022.1.1 można uruchomić na urządzeniach mobilnych:

 • z systemem Android w wersji 8.0 lub wyższej – przeglądarką Google Chrome lub dedykowaną aplikacją (zobacz więcej),
 • z systemem iOS – przeglądarką Safari lub dedykowaną aplikacją (zobacz więcej).
Uwaga
Od wersji 2021.0.1 Comarch HRM wymagany jest .Net Framework 4.7.2 (lub wyższy). Aby pobrać kliknij tutaj.

Czy ten artykuł był pomocny?