Nowości i zmiany w wersji 2022.4.1

Nowości:

 1. Dyspozycyjność. Wprowadzono możliwość określania przez pracowników godzin swojej dyspozycyjności do pracy.
 2. Plan pracy. Dodano nowy widok Centrum – dzień ułatwiający planowanie pracy przez kierowników z uwzględnieniem ich dyspozycyjności.
 3. Powiadomienia mailowe. Dodano możliwość podania uzasadnienia odrzucenia wniosku o nieobecność, delegację, pracę zdalną lub szkolenia.

Zmiany:

 1. Interfejs. Wprowadzono liczne zmiany w interfejsie aplikacji: m.in. uporządkowano uprawnienia w schematach uprawnień poprzez pogrupowanie tematyczne, odświeżono wygląd strony startowej administratora, formularza delegacji oraz formularza oferty pracy.
 2. Powiadomienia mailowe. Dostosowano treść powiadomienia mailowego o zaplanowaniu delegacji w zależności od tego, czy zaplanował ją pracownik samodzielnie, czy kierownik.

 

Poprawiono:

 1. Nieobecności.
  • Urlop opiekuńczy kp. 188/godz na część dnia po zaakceptowaniu przez kierownika zapisywany był jako nieobecność na cały dzień. Poprawiono.
  • Urlop wypoczynkowy na żądanie. Jeśli nieobecność zatwierdzana była bezpośrednio z formularza nieobecności to nie zapisywana była opcja „na żądanie”. Poprawiono.

Instalacja systemu

Instalacja aplikacji Comarch HRM w wersji 2022.4.1 jest możliwa tylko przy współpracy z Comarch ERP Optima / XL HR/ Altum HR w wersji nie niższej niż 2022.4.1.

Reinstalacja aplikacji Comarch HRM do wersji 2022.4.1 jest możliwa tylko w przypadku posiadania programu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji nie niższej niż 2022.4.1.

Uwaga
Comarch HRM w wersji 2022.4.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 11.05.2022. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu nie będzie możliwa.

Szczegółowe informacje na temat instalacji znajdują się w instrukcji Comarch ERP WAMC dostępnej na Indywidualnych Stronach Klientów / Partnerów oraz na stronie pomocy aplikacji Comarch HRM:
https://pomoc.comarch.pl/hrm/pl//index.php/kategorie/instalacja-i-aktualizacje/

Comarch HRM w wersji 2022.4.1 współpracuje z najnowszymi wersjami przeglądarek na komputerach stacjonarnych:

 • Google Chrome
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox

Aplikację Comarch HRM 2022.4.1 można uruchomić na urządzeniach mobilnych:

 • z systemem Android w wersji 8.0 lub wyższej – przeglądarką Google Chrome lub dedykowaną aplikacją (zobacz więcej),
 • z systemem iOS – przeglądarką Safari lub dedykowaną aplikacją (zobacz więcej).

Czy ten artykuł był pomocny?