Maksymalny rabat z karty operatora z systemu ERP

W aplikacji Comarch Mobile Sprzedaż została udostępniona funkcjonalność ograniczenia wielkości rabatu, jaki operator może nadać („z ręki” na pozycji) niezależnie od rabatów wynikających z obowiązujących promocji. Dzięki tej funkcjonalności, firma może zdefiniować wielkość rabatu, jaki maksymalnie może pracownik nadać (obniżyć cenę towaru) podczas wystawiania dokumentów.

Konfiguracja tej funkcjonalności została opisana TUTAJ.

Przy próbie nadania rabatu operatora, przekraczającego rabat maksymalny, w przypadku parametru MaxDiscountControlType: „0” (mniej restrykcyjna kontrola, który jest domyślnie ustawiony w aplikacji Mobile Sprzedaż) pojawia się komunikat informujący, jaką wartość rabatu może nadać operator. Brany jest pod uwagę w tym wypadku rabat operatora oraz dodawany jest do niego rabat, który już jest nałożony na towar czy kontrahenta np. rabat progowy na artykuł. Jeżeli  rabat operatora wynosi 15 %, a rabat progowy na artykuł  10 % to dozwolonym maksymalnym rabatem będzie rabat o wartości 25%.

Komunikat o przekroczeniu maksymalnego rabatu

W przypadku próby nadania rabatu operatora, który spowoduje zejście na pozycji poniżej marży minimalnej oraz rabatu przekraczającego rabat maksymalny, przy włączonej kontroli w aplikacji: pojawia się komunikat: „Dozwolony maksymalny rabat:…”

W przypadku zmiany rabatu nagłówka na dokumencie  w aplikacji mobilnej po przekroczeniu maksymalnego rabatu z karty operatora pojawia się komunikat jak poniżej i nie ma możliwości przyznania takiego rabatu.

Zmiana rabatu nagłówka dokumentu

Czy ten artykuł był pomocny?