Jak wyeksportować/ zaimportować definicję wydruku?

image_print

Eksport definicji wydruku (na przykładzie wydruku dla Faktury Sprzedaży).

W Comarch ERP Optima otwieramy formularz faktury i z menu dostępnego po kliknięciu na przycisk Wydruku danych lub Podglądu wydruku wybieramy opcję Konfiguracja Wydruków (lub z poziomu otwartego formularza faktury używamy kombinacji klawiszy <CTRL>+<F2>). Wskazujemy zestaw i wydruk, którego definicję chcemy eksportować i klikamy na ikonę lupy. Przechodzimy na zakładkę Definicja i za pomocą przycisku Eksportuj eksportujemy definicję do pliku .

Import definicji wydruku (na przykładzie wydruku dla Faktury Sprzedaży)

W Comarch ERP Optima otwieramy formularz faktury i z menu dostępnego po kliknięciu na przycisku Wydruku danych lub Podglądu wydruku wybieramy opcję Konfiguracja Wydruków (lub z poziomu otwartego formularza faktury używamy kombinacji klawiszy <CTRL>+<F2>).

Z poziomu Konfiguracji wydruków ikoną plusa  dodajemy Zestaw wydruków, a następnie po ustawieniu się na dodanym zestawie i ponownym kliknięciu na ikonę plusa  dodajemy nowy wydruk.

Po uzupełnieniu nazwy wydruku oraz wybraniu właściwego formatu przechodzimy na zakładkę Definicja, gdzie importujemy wydruk za pomocą przycisku Importuj definicję z pliku , zmiany zapisujemy ikoną dyskietki. Zaimportowany wydruk będzie widoczny na liście wydruków.

Więcej informacji dotyczących modyfikacji wydruków można znaleźć w filmach instruktażowych „GenRap” dostępnych z poziomu programu Comarch ERP Optima (Pomoc/ Filmy instruktażowe w części Handel) oraz w Instrukcjach GenRap

Czy ten artykuł był pomocny?