Dlaczego na wydruku rejestru VAT za dany miesiąc pojawiają się inne kwoty niż na deklaracji VAT-7?

image_print

Wydruk faktur uwzględnianych w danym miesiącu (kwartale) na deklaracji VAT-7 należy wykonać z poziomu: Rejestry VAT/ Rejestry VAT zakładka: Do deklaracji VAT-7. Dokumenty pojawią się automatycznie na liście po wybraniu odpowiedniego roku, miesiąca lub kwartału (w przypadku włączonej opcji Filtruj na bieżąco, jeżeli opcja ta nie jest włączona należy wcisnąć ikonę lejka).
W przypadku faktur zakupu należy w polu „Odliczenia” wybrać „Tak” albo „Warunkowo„. Odliczenia VAT na „Nie” nie są uwzględniane na deklaracji VAT-7.
Jeżeli Użytkownik wydrukuje zestawienie przy wybranej opcji „Odliczenia” – „Wszystkie” wówczas w przypadku gdy w rejestrze VAT będą jakieś dokumenty z odliczeniami na „Nie” kwota nie będzie się zgadzała z deklaracją VAT-7.

Uwaga
Dodatkowo w Rejestrze VAT na zakładce drugiej: Do deklaracji VAT-7 udostępniono wydruk pomocniczy dostępny po rozwinięciu strzałki obok ikonki Drukuj: Klasyfikacja zakupów – Wg pól na Deklaracji VAT-7 oraz Klasyfikacja sprzedaży – Wg pól na Deklaracji VAT-7. Wydruki te umożliwiają w łatwy sposób porównanie rejestru VAT z deklaracją VAT-7.

Czy ten artykuł był pomocny?