Komunikat ID 30679 „Nie ustalono podstawy stosowania procedury marży. Czy kontynuować zapis ?”

image_print

Komunikat ten świadczy o tym, że podczas wystawiania dokumentu Faktura VAT marża nie zdefiniowano tzw. procedury marży.

Obecnie podatnicy świadczący usługi turystyki, dla których podstawę opodatkowania stanowi kwota marży, powinni na fakturach umieszczać adnotację: „procedura marży dla biur podróży”. W przypadku dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków, dla których podstawę opodatkowania stanowi marża – odpowiednio wyrazy: „procedura marży – towary używane”, „procedura marży – dzieła sztuki” lub „procedura marży – przedmioty kolekcjonerskie i antyki”.

W programie Comarch ERP Optima rozwiązano to w ten sposób, że podczas zapisu dokumentu Faktura VAT marża sprawdzane jest uzupełnienie pola „Procedura marży” znajdujące się na zakładce Kontrahent. W przypadku braku tego uzupełnienia, Użytkownik zostaje poinformowany w/w komunikatem.

W odpowiedzi Użytkownik decyduje o zapisie dokumentu bądź nie.

Po odpowiedzi Tak – program umożliwia zapis dokumentu (Użytkownik stosowną adnotację powinien wprowadzić na wydruk dokumentu np. za pomocą pola „opis/atrybuty”)

Po odpowiedzi Nie – Użytkownik przenoszony jest na zakładkę Kontrahent do pola „Procedura marży” w celu jego uzupełnienia z poziomu opcji dostępnych na liście.

Czy ten artykuł był pomocny?