Komunikat ID 30795 Jak założyć konto w Sendit?

image_print
Uwaga
Od dnia 01.02.2021 r. zostanie wyłączona integracja systemu Comarch ERP Optima z platformą Sendit. Zachęcamy do skonfigurowania współpracy bezpośredniej z DHL, DPD, InPost lub Pocztą Polską.

Funkcjonalność nadawania przesyłek kurierskich z programu jest dostępna tylko dla użytkowników posiadających aktualną gwarancję. W związku z tym założenie konta Sendit w Optimie jest możliwe pod warunkiem, że NIP wpisany w pieczątce firmy (System/Konfiguracja/ Firma/ Dane firmy/ Pieczątka firmy) jest zgodny z numerem NIP klienta zapisanym na Certyfikacie Rejestracji Oprogramowania wystawionym przez Comarch.

Aby założyć konto w Sendit należy wybrać w menu System/Konfiguracja/Firma/ Przesyłki/ Sendit przycisk Złóż konto Sendit. W efekcie zostanie wyświetlony formularz pozwalający skonfigurować współpracę z serwisem Sendit.
Nazwa firmy, NIP oraz dane adresowe są pobierane do konfiguracji konta Sendit z pieczątki firmy. Jeżeli istnieje potrzeba ich modyfikacji należy to zrobić w System/Konfiguracja/Firma/ Dane firmy/ Pieczątka firmy. Zmodyfikowane w tym obszarze dane zostaną zaktualizowane także w Sendit.

Po uzupełnieniu pozostałych informacji (imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres e-mail) można zarejestrować konto w Sendit za pomocą przycisku Załóż konto. Adres e-mail z okna konfiguracji staje się loginem do serwisu Sendit. Aby dokończyć proces rejestracji konta wystarczy, że użytkownik wprowadzi hasło (6-30 znaków alfanumerycznych) oraz zaakceptuje regulamin (dostępny pod przyciskiem Regulamin) i wyrazi zgodę na przetwarzanie danych, a następnie wciśnie przycisk Załóż konto.

Na jeden NIP można założyć tylko jedno konto. Jeśli NIP został już wykorzystany przez jeden z oddziałów, to z usług Sendit można skorzystać tylko rejestrując nowe konto na stronie www.sendit.pl. W takim przypadku będzie obowiązywała oferta cenowa znajduje się na stronie: http://sendit.pl/oferta
Unikalny musi być również adres e-mail, który stanowi login w serwisie Sendit.

Czy ten artykuł był pomocny?