CRM i Obieg dokumentów

image_print

CRM

Nowości

1. Oferta Handlowa – GetSQL. Umożliwiono użycie funkcji GetSQL na szablonie mailowym dla Oferty Handlowej.

Poprawiono

1. Archiwum wiadomości. Poprawiono wyłączanie synchronizacji skrzynki mailowej o typie IMAP skonfigurowanej w Optimie, w sytuacji gdy na zewnętrznym serwerem pocztowym utworzony jest folder Archiwum.

2. Usuwanie wiadomości. Dezaktywowano przycisk usuń na formularzu wiadomości mailowej, w przypadku gdy skrzynka pocztowa została oznaczona jako nieaktywna.

3. Podgląd wiadomości. Poprawiono działanie skrzynki pocztowej w przypadku wykorzystania okna Podgląd wiadomości.

4. Skrzynka pocztowa a konto w systemie Windows. Umożliwiono współpracę skrzynki pocztowej z kontami Windows, które w nazwie użytkownika mają wpisane polskie znaki.

5. Szablon wiadomości e-mail. Poprawiono działanie programu podczas wybierania szablonu wiadomości.

Obieg dokumentów

Nowości

1. Biblioteka dokumentów. Na formularzach dokumentów handlowych i magazynowych oraz w Rejestrze VAT i ewidencji dodatkowej, na zakładce [Dokumenty] w sekcji Biblioteka dokumentów umożliwiono dodawanie plików metodą „przeciągnij i upuść”. Po wykonaniu tej operacji w module Obieg dokumentów tworzony jest nowy powiązany dokument zawierający przeciągnięty plik:

  • jeśli podczas przeciągania pliku zostanie wciśnięty klawisz <ALT> – plik zostanie dodany do dokumentu w Obiegu Dokumentów jako link,
  • jeśli podczas przeciągania pliku zostanie wciśnięty klawisz <CTRL> – plik na dokumencie w Bibliotece Dokumentów zostanie zapisany w IBARD. Niezbędne jest wcześniejsze ustawienie folderu dla plików IBARD dla katalogu domyślnego w menu System/ Konfiguracja/ Firma/ Obieg dokumentów/ Katalogi dokumentów.

Na dokument tworzony w Obiegu dokumentów przenoszony jest:

  • kontrahent z dokumentu powiązanego,
  • numer obcy z dokumentów przychodowych, numer z programu w przypadku dokumentów rozchodowych.
Uwaga
Jeśli program Comarch ERP Optima został uruchomiony na prawach administratora, wówczas dodawanie plików metodą „przeciągnij i upuść” będzie możliwe tylko z poziomu aplikacji uruchomionych na prawach administratora.

W Comarch ERP Optima w chmurze przeciąganie plików jest możliwe tylko z folderu Moje dokumenty na pulpicie zdalnym.

Czy ten artykuł był pomocny?