Aktualizacje po wydaniu wersji

image_print

Zobacz jak automatycznie pobrać udostępnione aktualizacje. Automatyczne aktualizacje programu

Aktualizacja w dniu 13.09.2022

1. Eksport zaświadczenia ZUS Z-3 do PUE ZUS. Poprawiono schemat zaświadczenia płatnika składek ZUS Z-3 zgodnie z wymogami PUE ZUS.

Aby wyeksportować plik do PUE ZUS w poprawionym formacie, konieczne jest utworzenie nowego zaświadczenia płatnika składek ZUS Z-3 w programie Comarch ERP Optima. Eksport do pliku xml zapisanych w programie Comarch ERP Optima (przed zainstalowaniem aktualizacji) zaświadczeń ZUS Z-3, skutkować będzie utworzeniem pliku xml w poprzedniej strukturze zaświadczenia.

Aktualizacja w dniu 24.08.2022

1. Kreator certyfikatów do komunikacji z Santander Bank Polska iBiznes24. Poprawiono instalację certyfikatów do komunikacji z Santander Bank Polska iBiznes24.

Aktualizacja w dniu 11.08.2022

1. Dostosowano wysyłkę deklaracji CIT-8(31) do nowego wzoru dokumentu elektronicznego.

Aktualizacja w dniu 10.08.2022

1. Włączenie integracji z platformą wszystko.pl. Umożliwiono podłączenie do programu aktywnego konta sprzedawcy na platformie wszystko.pl oraz wysyłanie ofert na platformę. Opis działania integracji dostępny jest tutaj.

Aktualizacja w dniu 08.08.2022

1. Aktualizacja zaświadczenia ZUS Z-3. Dostosowano zaświadczenie płatnika składek ZUS Z-3 do wzoru opublikowanego w dniu 29.07.2022.

Aby wyeksportować plik do PUE ZUS w nowym formacie, konieczne jest utworzenie nowego zaświadczenia płatnika składek ZUS Z-3 w programie Comarch ERP Optima. Eksport do pliku xml zapisanych w programie Comarch ERP Optima (przed zainstalowaniem aktualizacji) zaświadczeń ZUS Z-3, skutkować będzie utworzeniem pliku xml w poprzedniej strukturze zaświadczenia.

Aktualizacja w dniu 01.08.2022

1. Uruchamianie programu po instalacji automatycznych aktualizacji. Poprawiono uruchamianie Comarch ERP Optima instalacji automatycznych aktualizacji.

2. Przekazywanie danych do deklaracji ZUS Z-3. Uzupełniono zestaw danych przekazywanych z konfiguracji do deklaracji ZUS Z-3. Przekazywane dane to:

  • dla osoby prawnej: NIP, REGON, Nazwa skrócona
  • dla osoby fizycznej : NIP, REGON, PESEL, Nazwa skrócona, Imię i Nazwisko, Rodzaj i Numer dokumentu

 

Czy ten artykuł był pomocny?