Comarch Apfino

image_print

W systemie Comarch ERP Optima jest możliwość skorzystania z usług finansowych dzięki integracji z platformą Comarch Apfino.
Aby móc przekazać faktury do faktoringu lub windykacji bezpośrednio w Comarch ERP Optima należy:

  • założyć darmowe konto na platformie Comarch Apfino
  • zintegrować konta Comarch ERP Optima – Apfino
  • złożyć wniosek i podpisać umowę dla wybranej usługi
  • a następnie skopiować Klucz wymiany potrzebny do integracji kont i wkleić go w Comarch ERP Optima

 

Jeśli masz już konto w Comarch Apfino, to swój klucz wymiany znajdziesz po zalogowaniu do platformy, w zakładce Ustawienia / Integracja.

Więcej informacji jak potwierdzić integrację z Comarch Apfino znajdziesz tutaj.

Po uzupełnieniu klucza wymiany uaktywniają się parametry Drukuj pieczęć prewencyjną oraz Drukuj link do płatności online. Parametry są domyślnie zaznaczone.

Uwaga
Pieczęć prewencyjna jest drukowana na wydrukach EKO faktur sprzedaży i korekt pod warunkiem, że jest uzupełniony klucz wymiany oraz jest zaznaczony parametr Drukuj pieczęć prewencyjną.

Drukuj link do płatności online – jeżeli parametr jest zaznaczony, na wydrukach Eko faktury w języku polskim oraz w języku angielskim pojawi się przycisk z tekstem Zapłać online. Przycisk pojawi się pod warunkiem, że faktura jest nierozliczona lub jest częściowo rozliczona. Więcej informacji na temat płatności online znajduje się tutaj.

Dotyczy wersji: 2023.1
Automatyczne wysyłanie danych – po uzupełnieniu klucza wymiany z Comarch Apfino, parametr Automatyczne wysyłanie danych jest zaznaczany a sekcja zawiera informacje dotyczące zadania synchronizacji. Po zapisaniu zmian, w Konfiguracji Programu/ Automat synchronizacji/ Harmonogramy tworzone jest zadanie synchronizacji z Comarch Apfino w oparciu o podane w sekcji Automatyczne wysyłanie danych parametry.

Na oknie znajduje się również informacja o stanie uruchomienia usługi Serwis Operacji Automatycznych, wraz z możliwością przejścia do Konfiguracji Stanowiska / Serwis Operacji Automatycznych / Parametry za pomocą przycisku Przejdź do konfiguracji usługi.

Informacja
Automatyczna synchronizacja danych z Comarch Apfino będzie dostępna w Chmurze Standard na początku lipca 2024.

Czy ten artykuł był pomocny?