Ogólne i Kasa/Bank

image_print

Ogólne

Zmiany

1. JPK_EWP(3). Jeżeli w ewidencji ryczałtowej za wskazany zakres dat nie ma zapisów (np. z powodu zawieszenia działalności), wówczas pomimo tego plik JPK_EWP(3) jest generowany.

2. Kreator konfiguracji parametrów firmy. Zaktualizowano kody terminu składania deklaracji ZUS dostępne w kreatorze konfiguracji parametrów firmy.

Poprawiono

1. JPK_V7 – plik scalony. Jeżeli podczas edycji scalonego pliku JPK_V7 uzupełniono pola P_59, P_60 i P_61 dotyczące wniosku o zaliczenie podatku na poczet przyszłych zobowiązań, przy zapisywaniu pliku pojawiał się komunikat: Element tns:P_62.Element element 'PozycjeSzczegolowe’ w przestrzeni nazw 'http://crd.gov.pl/wzor/2020/05/08/9393/’ ma nieprawidłowy element podrzędny (…). Działanie poprawiono.

2. Windows Live Mail. Przywrócono możliwość wysyłania wiadomości e-mail przy wykorzystaniu klienta pocztowego Windows Live Mail.

3. Uruchamianie programu z wiersza poleceń. Jeżeli program Comarch ERP Optima był uruchamiany z poziomu wiersza poleceń z innego folderu niż ten, w którym program był zainstalowany, wówczas pojawiał się komunikat: Uruchamiasz program z niewłaściwego folderu. Aktualnie system Comarch ERP Optima zainstalowany jest w (…) i program nie był uruchamiany. Działanie poprawiono.

4. Zamykanie programu. Podczas zamykania programu Comarch ERP Optima w Chmurze Standard mógł pojawiać się komunikat: Comarch ERP Optima has stopped working. Działanie poprawiono.

Kasa/Bank

Zmiany

1. Odsetki podatkowe. W Konfiguracja / Program / Kasa/Bank wprowadziliśmy nową wartość odsetek podatkowych. Od 07.04.2022 roku odsetki te wynoszą 12.00%.

2. Odsetki ustawowe od zaległości. W Konfiguracja / Program / Kasa/Bank wprowadziliśmy nową wartość odsetek ustawowych od zaległości. Od 07.04.2022 roku wynoszą one 10.00%.

Czy ten artykuł był pomocny?