Dostęp dla BR

Aktywacja współpracy Klient – Biuro rachunkowe

W środowisku Comarch ERP Optima Chmura Standard Klient może nawiązać współpracę z Biurem rachunkowym, pod warunkiem, że również pracuje ono na w systemie Comarch ERP Optima Chmura Standard.

Aby aktywować taką współpracę, po zalogowaniu do Platformy WWW, należy przejść na zakładkę Bazy danych – Dostęp dla BR i wybrać Biuro rachunkowe z listy lub podać jego słowny kod firmy oraz NIP. Biuro rachunkowe musi następnie potwierdzić zgłoszenie na Platformie WWW, na zakładce Bazy danych – Klienci. Zgłoszenie trafi do realizacji po stronie Comarch.

Praca Biura rachunkowego na bazie Klienta

Po realizacji zgłoszenia po stronie Comarch, Biuro rachunkowe będzie mogło pracować bezpośrednio na bazie danych Klienta, z poziomu swojego użytkownika. W tym celu użytkownik Biura rachunkowego musi uruchomić aplikację „Dostęp dla BR”, do której skrót znajduje się na ekranie pulpitu zdalnego

I wybrać z listy instalację Klienta.

Aby powrócić do pracy na bazach instalacji Biura rachunkowego, wystarczy zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione w ramach instalacji Klienta, a następnie uruchomić aplikację „Dostęp dla BR” i zaznaczyć pracę w ramach Mojego Biura rachunkowego.

Czy ten artykuł był pomocny?