Wyszukiwanie dokumentów

Na stanowisku POS, w polu z filtrem tekstowym można wyszukiwać dokumenty na dwa sposoby:

    • Lokalnie – dokument jest wyszukiwany tylko w lokalnej bazie stanowiska POS. W przypadku, gdy nie zostanie znaleziony, pojawi się komunikat „Brak wyników wyszukiwania”.
Wyszukiwanie lokalne dokumentów
Wyszukiwanie lokalne dokumentów
    • Globalnie – dokument jest wyszukiwany najpierw w lokalnej bazie POS, a następnie w bazie systemu ERP. W przypadku, gdy żaden dokument nie zostanie znaleziony w bazie lokalnej, pojawi się komunikat z pytaniem: „Brak wyników wyszukiwania. Czy chcesz kontynuować wyszukiwanie również w systemie ERP?” W sytuacji, gdy zostanie znaleziony co najmniej jeden pasujący dokument, u dołu listy wyświetli się pytanie: „Czy chcesz kontynuować wyszukiwanie również w systemie ERP?”. W obu przypadkach, po naciśnięciu przycisku [Szukaj], zostanie przeszukana baza ERP w ramach firmy, do której należy stanowisko POS.
Uwaga
Funkcjonalność globalnego wyszukiwania dokumentów wymaga włączonego trybu pracy online.
Wyszukiwanie globalne dokumentów
Wyszukiwanie globalne dokumentów
Uwaga
Konfiguracja sposobu wyszukiwania dokumentów odbywa się po stronie systemu ERP.
Przykład
Firma XYZ ma dwa sklepy odzieżowe: w Krakowie oraz Rzeszowie. Podczas delegacji biznesowej w Krakowie, kontrahent kupuje koszulę w rozmiarze L. Po powrocie do domu okazuje się, że koszula jest na niego za mała. Kontrahent jedzie do najbliższego sklepu XYZ w Rzeszowie i prosi w kasie o wymianę koszuli na inny rozmiar. W bazie lokalnej stanowiska POS użytkownik nie ma paragonu, który przyniósł kontrahent. W celu przeprowadzenia procesu wymiany wprowadza numer paragonu w polu z filtrem tekstowym listy dokumentów handlowych i naciska [Szukaj]. Jeżeli stanowisko POS pracuje w trybie online, a dokument w systemie ERP był widoczny dla centrum, do którego jest ono podpięte, to po chwili pojawia się wynik wyszukania. Dzięki temu operator stanowiska POS w Rzeszowie może dokonać procesu wymiany na podstawie paragonu utworzonego na stanowisku POS w Krakowie.

Czy ten artykuł był pomocny?