Czym jest Comarch sPrint?

Comarch sPrint to nowość na rynku. Aplikacja umożliwia wydrukowanie dowolnego dokumentu na podstawie danych systemu źródłowego, zarówno na drukarkę fizyczną jak i do pliku pdf.

Narzędzie w pełni zintegrowane z systemami Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL. Jako część sytemu jest instalowany razem z systemem ERP. Jest to szybkie, proste i bezpieczne narzędzie do wydruków.

Z Comarch sPrint można korzystać w wersji zintegrowanej z systemem ERP.

W ramach  integracji  dostępne są gotowe standardowe szablony z najczęściej używanymi typami dokumentów.

Rozwiązanie Comarch sPrint daje również możliwość dowolnego personalizowania swoich dokumentów, jak również tworzenia własnych szablonów w intuicyjnym Edytorze.

Comarch sPrint to narzędzie ergonomiczne i intuicyjne. Poprzez wykorzystanie webowego interfejsu oraz szeregu udogodnień, takich jak np. zastosowanie funkcji drag&drop można w łatwy sposób zbudować nowy szablon lub zmienić istniejący. Dzięki temu z aplikacji może korzystać każdy użytkownik, również osoby mniej zaawansowane technicznie.

Dzięki Comarch sPrint użytkownicy usprawnią proces przygotowywania wydruków i zapanują nad raportami operacyjnymi w swojej firmie.

 

Comarch sPrint składa się z 3 podstawowych komponentów: Repozytorium, Połączenia, Edytor.

Repozytorium aplikacji to miejsce, w którym przechowywane są utworzone szablony i połączenia przez nie wykorzystywane. W nim znajduje się również Galeria wzorów, gdzie szybko można odnaleźć  wydruk standardowy. Repozytorium umożliwia łatwe zarządzanie wydrukami dzięki strukturze katalogowej, która ułatwia grupowanie szablonów w odpowiednie foldery i podfoldery.

Dzięki Połączeniom, Użytkownicy mogą łączyć się z dowolnym źródłem danych typu MSSQL lub POSTGRESQL. Aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do potrzebnych danych, poza możliwością zastosowania własnych zapytań SQL, udostępniony został również przystępny kreator SQL, dzięki któremu zaczytywanie wybranych pól z bazy danych nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Edytor Comarch sPrint to miejsce w aplikacji, dzięki któremu każdy użytkownik może nie tylko personalizować szablony wydruków zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, ale również samodzielnie tworzyć szablony wydruków od podstaw. W ramach Edytora użytkownicy mogą skorzystać z całej gamy możliwości formatowania tekstu, zarządzania sekcjami wydruku oraz dodawania elementów takich jak tabele, obrazki, załączniki, kody kreskowe i kody QR. Dla bardziej zaawansowanych potrzeb naszych użytkowników są również dostępne takie funkcje jak miary wyliczane, grupowanie danych czy widoczność warunkowa.

Czy ten artykuł był pomocny?