Zmiany funkcjonalne wprowadzone w Comarch WMS w wersji 2023.0

Wstęp

W najnowszej wersji Comarch WMS 2023.0 została dodana funkcjonalność automatycznego przypisywania dyspozycji do operatorów z wykorzystaniem algorytmów Machine Learning (przy współpracy z ERP XL). Wykorzystując możliwość przypisywania dyspozycji, Kierownik Magazynu będzie miał możliwość automatycznego przypisania operatów do konkretnych dyspozycji za pomocą algorytmów uczenia maszynowego. Po wybraniu drugiego trybu Kierownik Magazynu będzie miał także możliwość automatycznego przypisania dyspozycji. Możliwe będzie uzyskanie informacji o przewidywanym czasie realizacji dyspozycji.

Comarch WMS 2023.0 współpracuje z:

  • Comarch ERP XL 2022.1.0 – aplikacje Comarch WMS Zarządzanie oraz Magazynier;
  • Comarch ERP XL 2023.0.0 – aplikacje Comarch WMS Zarządzanie oraz Magazynier;
  • Comarch ERP XL Start C8 – aplikacja Comarch WMS Magazynier;
  • Comarch ERP Altum 2022.5 – aplikacje Comarch WMS Zarządzanie oraz Magazynier;
  • Comarch ERP Altum 2023.0 – aplikacje Comarch WMS Zarządzanie oraz Magazynier;
  • Comarch ERP Menadżer Kluczy 2022.2.2

 

W celu zaktualizowania aplikacji do wersji Comarch WMS 2022.5 wymagany jest Comarch ERP Auto Update co najmniej w wersji 2023.0.5117.3

 

Zmiany funkcjonalne wprowadzone w Comarch WMS Zarządzanie

1. Automatyczne przypisywanie dyspozycji do operatorów z wykorzystaniem algorytmów Machine Learning

W najnowszej wersji Comarch WMS 2023.0 została dodana funkcjonalność automatycznego przypisywania dyspozycji do operatorów z wykorzystaniem algorytmów Machine Learning (przy współpracy z ERP XL). Mechanizm uwzględnia operatorów, którzy zalogują się do Comarch WMS Magazyniera w obrębie danej, zdefiniowanej zmiany.

Komponent, poza przypisaniem bądź zasugerowaniem operatora dla dyspozycji, może dostarczać również informacje o przewidywanym czasie jej realizacji:

W celu skorzystania z możliwości nowej funkcjonalności należy zainstalować nowy komponent Uczenie Maszynowe za pomocą nowej wersji AutoUpdate 2023.0.

 

Czy ten artykuł był pomocny?