Nowości i zmiany w wersji 2021.1.1

Nowości:

 1. Praca zdalna. Wprowadzono możliwość limitowania pracy zdalnej. Miesięczny limit dni pracy zdalnej jest ustawiany w schemacie uprawnień. Dodatkowo kierownik może ustalić na karcie pracownika jego indywidualny limit inny niż wynikający ze schematu. Limitowanie pracy zdalnej zostało opisane w artykule Plan pracy – praca zdalna.
 2. Strona startowa. W sekcji Twój limit urlopu wypoczynkowego dodano informację o ilości dni urlopu na żądanie pozostałych do wykorzystania.
 3. Ocena pracownika. Dodano możliwość oceny pracownika metodą 90 stopni (ocena wykonana przez kierownika, niewidoczna dla pracownika), którą można wykorzystać m.in. do oceny okresu próbnego pracownika. Więcej tutaj.
 4. Rekrutacja. Wprowadzono możliwość dodania arkusza oceny pracownika po okresie próbnym już w momencie zatwierdzania aplikacji pochodzącej z rekrutacji zewnętrznej.

Zmiany:

 1. Ergonomia. Usprawniono logowanie do aplikacji w przypadku wielokrotnego uruchomienia aplikacji z linków dostępnych w powiadomieniach e-mailowych.

Poprawiono:

 1. Rekrutacja. W widoku wakatów nie była poprawnie wyświetlana informacja o ilości wyświetleń danego wakatu.  Poprawiono..
 2. Intranet. W sytuacji, gdy dokumenty w sekcji „Do pobrania” wyświetlane były w widoku listy nie było możliwości ich pobrania. Poprawiono.
 3. Praca zdalna.
  • Jeśli wniosek o pracę zdalną był zatwierdzany za pomocą przycisku „Zapisz i zatwierdź” nie było generowane powiadomienie e-mail dotyczące zatwierdzonej pracy zdalnej. Poprawiono.
  • W przypadku ustawienia w schemacie uprawnienia do podglądu pracy zdalnej podwładnych kierownik nie miał wglądu do wniosków podwładnych. Poprawiono.
 4. Czas pracy. W niektórych sytuacjach na wydruku czasu pracy z widoku kalendarza dane w pozycji „Przepracowano” były wyświetlane w niepoprawnym formacie. Poprawiono.
 5. Logowanie. Gdy w systemie Comarch ERP (Optima / XL HR / Altum HR) użytkownik miał niepoprawne zdjęcie (uszkodzony plik) nie miał możliwości zalogowania do Comarch HRM. Poprawiono.
 6. Urlopy.
  • W przypadku planowania Urlopu opiekuńczego kp. 188/godz (plan) na dzień, w którym Użytkownik miał zaplanowaną pracę w porze nocnej nie było możliwości zapisu formularza nieobecności. Poprawiono.
  • W przypadku planowania Urlopu opiekuńczego kp. 188/dni (plan) w dniu, w którym Użytkownik miał w Planie pracy więcej niż jedno wejście niepoprawnie kontrolowany był limit nieobecności. Poprawiono.
  • Zmiana zapisanej już nieobecności Urlop opiekuńczy kp. 188/godz (plan) z godzinowej na całodzienną lub zatwierdzenie jej przez kierownika powodowało wyświetlanie nieprawidłowej ilości dni pracy dla tej nieobecności w systemie Comarch ERP (Optima / XL HR / Altum HR). Poprawiono.
 7. Strona startowa. Gdy w konfiguracji aplikacji zaznaczony był parametr dotyczący usuwania powiadomień starszych niż wskazana liczba dni ponownie generowane były usunięte powiadomienia o udostępnionych Użytkownikowi wydrukach. Poprawiono.
 8. Aplikacja iOS. Nie było możliwości zatwierdzenia urlopu wypoczynkowego z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS. Poprawiono.

Instalacja systemu

Instalacja aplikacji Comarch HRM w wersji 2021.1.1 jest możliwa tylko przy współpracy z Comarch ERP Optima / XL HR/ Altum HR w wersji nie niższej niż 2021.0.1.

Reinstalacja aplikacji Comarch HRM do wersji 2021.1.1 jest możliwa tylko w przypadku posiadania programu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji nie niższej niż 2021.0.1.

Uwaga
Comarch HRM w wersji 2021.1.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 16.11.2020. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu nie będzie możliwa.

Szczegółowe informacje na temat instalacji znajdują się w instrukcji Comarch ERP WAMC dostępnej na Indywidualnych Stronach Klientów / Partnerów oraz na stronie pomocy aplikacji Comarch HRM:
https://pomoc.comarch.pl/hrm/pl//index.php/kategorie/instalacja-i-aktualizacje/

Comarch HRM w wersji 2021.1.1 współpracuje z najnowszymi wersjami przeglądarek na komputerach stacjonarnych:

 • Google Chrome
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox

Aplikację Comarch HRM 2021.1.1 można uruchomić na urządzeniach mobilnych:

 • z systemem Android w wersji 8.0 lub wyższej – przeglądarką Google Chrome
 • z systemem iOS – przeglądarką Safari
Uwaga
Od wersji 2021.0.1 Comarch HRM wymagany jest .Net Framework 4.7.2 (lub wyższy). Aby pobrać kliknij tutaj.

Czy ten artykuł był pomocny?