Współpraca z DPD, DHL

image_print

Z poziomu programu możliwe jest nadawanie przesyłek kurierskich za pośrednictwem kuriera DPD

Dotyczy wersji: 2018.1.1
oraz DHL.

Użytkownik może m.in. zdefiniować domyślne parametry dla nadawanych paczek, seryjnie dla kilku zleceń rejestrować przesyłki w systemach spedytora czy drukować potwierdzenia odbioru.

Uwaga
Integracja Comarch ERP Optima z DPD, DHL jest dostępna wyłącznie dla użytkowników posiadających aktualną gwarancję na program, bez względu na posiadane moduły.
Uwaga
W programie Comarch ERP Optima możliwa jest obsługa wyłącznie przesyłek krajowych. 

Konfiguracja

Adresy nadawcze

Konfiguracja konta DPD, DHL

Lista Przesyłki kurierskie

Generowanie przesyłek kurierskich

Tworzenie Zlecenia Nadania Przesyłki z poziomu dokumentów handlowych

Nadanie przesyłki jest możliwe również z listy oraz formularza dokumentu Faktury Sprzedaży, Paragonu oraz w przypadku modułów Handel, Handel Plus z listy oraz formularza dokumentu Rezerwacji Odbiorcy i Wydania Zewnętrznego. Opcja generowania ZNP jest dostępna na górnej wstążce . Utworzone w ten sposób ZNP jest  powiązane ze wskazanym wcześniej dokumentem. Dane odbiorcy z dokumentu handlowego zostaną przeniesione do pól związanych z odbiorcą na zleceniu. Do jednej Faktury/ Paragonu/ WZ/ RO użytkownik może utworzyć wiele zleceń.

Powiązanie między dokumentami będzie widoczne na zakładce [Dokumenty]. Z tego poziomu będzie możliwy pogląd dokumentów skojarzonych.

Na dokument, z którego utworzono Zlecenie nadania przesyłki przenoszony jest Nr listu przewozowego ze zlecenia (jest on widoczny na formularzu dokumentu, na zakładce [Kontrahent]). Należy pamiętać, że nr listu przewozowego nie jest przenoszony, na dokumenty powiązane z dokumentem, z którego utworzono ZNP.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?