Aktualizacje po wydaniu wersji

image_print

Zobacz jak automatycznie pobrać udostępnione aktualizacje. Automatyczne aktualizacje programu

Aktualizacja w dniu 17.01.2024

 1. Wydruk PIT-11 – wykazywanie danych dotyczących urzędu skarbowego i kraju. Udostępniono aktualizację do samodzielnej instalacji, która poprawia wykazywanie urzędu skarbowego i kraju na wydruku PIT-11 wykonywanym z listy deklaracji. W niektórych scenariuszach przy seryjnym naliczaniu deklaracji i drukowaniu ich z poziomu listy, pierwsze deklaracje nie miały uzupełnionych danych urzędu skarbowego oraz kraju zamieszkania pracownika.

  W celu wgrania aktualizacji należy na każdym stanowisku z zainstalowanym programem wykonać poniższą instrukcję:

  1. Pobrać plik z lokalizacji:
   https://www.ibard.com/d/f1beeb211fb047b77d4d518fdb71e275b6c078f5
  2. Zapisać go na dysku i rozpakować.
  3. Zamknąć program Comarch ERP Optima i aplikację Comarch Deklaracje Podatkowe (dostępna w pasku Windows, w ikonach ukrytych).
  4. W katalogu z plikami programu (standardowo C:\Program Files (x86)\Comarch ERP Optima) odnaleźć katalog Deklaracje_app i zmienić jego nazwę na np. Deklaracje_app_old.
  5. Pobrany katalog Deklaracje_app skopiować do katalogu programu.
  6. Uruchomić program i ponownie naliczyć PIT-11 dla osób, dla których nie były drukowane pełne dane.

  W przypadku, gdy deklaracje PIT-11 zostały już wysłane do systemu e-Deklaracje, wydruk należy wykonać z formularza deklaracji.

Aktualizacja w dniu 09.01.2024

 1. PIT-11. Na deklaracji PIT-11 w polu 123 zaktualizowano limit kwoty składki członkowskiej na rzecz związków zawodowych z kwoty 500 zł do aktualnie obowiązującej 840 zł.

Aktualizacja w dniu 03.01.2024

 1. Zaliczka podatku. Dla standardowych typów wypłat: Przychód z tytułu PPK/U, Przychód z tytułu PPK/umowa o dzieło, Przychód z tytułu PPK/kontrakt menedż., Przychód z tytułu PPK/rada nadzorcza, Przychód z tytułu PPK/PIT-8A mogła zostać naliczona zaliczka podatku w wysokości 18% zamiast 12%. Działanie poprawiono. W takich przypadkach naliczone wypłaty należy ponownie przeliczyć.

Aktualizacja w dniu 02.01.2024

 1. Stawki VAT dla Czech i Estonii. Zaktualizowano stawki VAT dla Czech i Estonii obowiązujące od stycznia 2024 r.

Aktualizacja w dniu 20.12.2023

 1. Logowanie do Comarch DMS oraz Comarch ERP Optima Detal. Poprawiono logowanie w aplikacjach Comarch DMS oraz Comarch ERP Optima Detal. W szczególnych przypadkach aplikacje nie mogły pobrać modułów z Menadżera Kluczy.

Aktualizacja w dniu 22.12.2023

 1. Lista zaliczek na PIT-4R. Na liście zaliczek na PIT-4R nadmiarowo była wyświetlana deklaracja PIT-8AR, gdy było ustawione filtrowanie deklaracji wg roku. Działanie poprawiono.
 2. Wydruk Karta podatkowa – wypłaty umów. Poprawiono wykazywanie kwoty składki zdrowotnej w sekcji „Razem” na wydruku „Karta podatkowa – wypłaty umów” dostępnym z listy pracowników.
 3. Synchronizacja danych z Comarch ERP XL. W szczególnym przypadku synchronizacja danych kadrowo-płacowych była przerywana komunikatem błędu i dane nie przenosiły się do Comarch ERP XL. Działanie poprawiono.
 4. Synchronizacja danych z Comarch HRM. W szczególnym przypadku, gdy była ustawiona współpraca z Comarch ERP XL dane nie przenosiły się do Comarch HRM w chmurze Comarch.

Czy ten artykuł był pomocny?