Czy w programie jest dostępny raport GUS Z – 05 Badanie popytu na pracę?

image_print

Wydruk raportu GUS Z-05 jest dostępny z poziomu Płace i Kadry/Kadry/Podgląd wydruku lub Wydruk danych/ Wydruki do GUS/ Z – 05 Badanie popytu na pracę.

W oknie parametrów przed wydrukiem Użytkownik ma możliwość wskazania okresu sprawozdawczego poprzez wybranie opcji: I kwartał, II kwartał, III kwartał, IV kwartał oraz podanie konkretnego roku.

Raport zawiera dane wykazywane w dziale 2. (Popyt na pracę) w punkcie 2 sprawozdania czyli informacje  o liczbie pracowników pracujących w ostatnim dniu kwartału sprawozdawczego (tj. na dzień 31 marca, 30 czerwca, 30 września lub 31 grudnia danego roku) w podziale na kody zawodów i specjalności według klasyfikacji zawodów i specjalności 2014 r oraz w dziale 3. (Informacje uzupełniające) w punkcie 7, czyli informację o liczbie osób z niepełnosprawnością.

Na wydruku będzie wykazana liczba osób ogółem, a także informacja o liczbie kobiet wykonujących dany zawód. Pracownicy są przyporządkowywani do danej grupy na podstawie kodu zawodu ustawionego na zakładce [ 3 Etat ] w polu Kod zawodu w zapisie aktualnym na ostatni dzień wskazanego okresu sprawozdawczego.

Czy ten artykuł był pomocny?