Wystawianie i generowanie dokumentów w zamkniętym okresie

image_print

Dla operatorów, którzy nie mają praw do zamykania okresów operacji handlowych , przy próbie wystawienia lub ręcznego generowania dokumentu z datą bieżącą zawierającą się we wstępnie zamkniętym okresie handlowym, system zmieni datę wystawienia/ewidencji na pierwszą „dozwoloną” i wyświetli komunikat.

Jeśli operator ma prawo do zamykania okresów operacji handlowych, system nie zmieni daty, a jedynie poinformuje o tym, że data znajduje się w zamkniętym okresie.

W przypadku, gdy data zawiera się w zamkniętym okresie operacji handlowych, system zmieni datę wystawienia/ewidencji na pierwszą „dozwoloną” datę i poinformuje o tym użytkownika.

Podczas automatycznego generowania zatwierdzonych dokumentów, uruchamianego w wyniku zatwierdzenia dokumentu źródłowego system weryfikuje, czy data bieżąca, którą chce ustawić na generowanym dokumencie, znajduje się we wstępnie lub ostatecznie zamkniętym okresie handlowym. Jeśli tak, automatycznie zmienia datę wystawienia/ewidencji na datę wystawienia z dokumentu źródłowego.

 

Czy ten artykuł był pomocny?