Jak przywrócić standardową treść wiadomości e-mail?

Od wersji 2020.4 w panelu administracyjnym Comarch e-Sale umożliwiono przywracanie domyślnych treści wiadomości e-mail. W wersji 2020.3 wprowadzono nowe szablony graficzne dla wszystkich standardowych wiadomości e-mail wysyłanych z poziomu e-Sale. Nowe treści wiadomości e-mail dostępne są dla nowych sklepów, które zostały utworzone od wersji 2020.3. W przypadku starszych sklepów treści maili nie zostały zaktualizowane.

Od wersji 2020.4, z myślą sklepach aktualizowanych, wprowadzono funkcję, która umożliwia wgranie najnowszych treści wiadomości e-mail dostarczanych przez Comarch. Dzięki temu administrator:

  • starszej wersji e-Sale, gdzie są stare szablony wiadomości i który był zaktualizowany do wersji 2020.4 (lub wyższej) – może wgrać standardowe szablony z nowym wyglądem wiadomości e-mail,
  • każdego sklepu w wersji 2020.4 (lub wyższej) – może przywrócić domyślną (standardową) treść wiadomości e-mail (z nowym wyglądem udostępnionym od wersji 2020.3), w sytuacji, gdy zmodyfikowano treść tych wiadomości.

Opcja Przywróć domyślną treść dostępna jest w panelu administracyjnym e-Sale w menu Ustawienia/ Treści/ E-mail  i SMS na szczegółach każdej wiadomości, po kliknięciu w przycisk Więcej:

Umożliwia ona przywrócenie domyślnej (standardowej) treści dla wybranego e-maila lub dla wszystkich wiadomości (na osobnej zakładce) w językach dostępnych w e-Sale:

Operacja jest nieodwracalna i nie ma możliwości odzyskania nadpisanej treści e-mail.

Uwaga
W Comarch e-Sale dostosowano standardowe treści szablonów e-mail, wysyłanych jako wiadomości transakcyjne do zamówień pochodzących z serwisu aukcyjnego, do wymogów określonych przez Allegro. W wiadomościach wysyłanych do Klientów z Allegro: zmiana statusu zamówienia, zamówienie zrealizowane, zamówienie anulowane, dodanie faktury, zamówienie wysłane, dodanie listu przewozowego oraz w szablonie, zostanie pominięty link do e-Sale. Nowe treści wiadomości e-mail dostępne są dla nowych sklepów, które zostały utworzone od wersji 2020.4. W przypadku starszych sklepów treści maili nie zostały zaktualizowane i należy przywrócić je zgodnie z artykułem Jak przywrócić standardową treść wiadomości e-mail? Przypominamy jednak, że jeśli edytują Państwo we własnym zakresie treści wysyłanych wiadomości e-mail ze sklepu, muszą one być zgodne z regulaminem Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?