Konfiguracja powiązania argumentu z parametrem spedycji

W systemie Comarch WMS we współpracy z Comarch ERP XL istnieje możliwość powiązania argumentu z parametrem spedycji. Dzięki takiemu powiązaniu ustawienia zdefiniowane na szablonie zlecenia spedycji w WMS Zarządzanie mogą być nadpisywane przez wartości atrybutów.
Po stronie systemu ERP należy skonfigurować atrybut dla obiektu [Dokumenty magazynowe].[ZWM] i udostępnić go w WMS Magazynierze.
Następnie w tabeli CDN.AtrybutyKlasy należy odnaleźć nowo dodany atrybut i jego AtK_ID. Kolejnym krokiem jest wybór konfiguracji, która ma zostać przypisana do tego atrybutu. W tym celu należy odnaleźć w tabeli WMS.DocumentsExtendedProperties parametr, który ma zostać nadpisany.

Uwaga
Aby w tabeli WMS.DocumentsExtendedProperties znajdowały się jakiekolwiek rekordy musi zostać wykonana co najmniej jedna wysyłka.
Mając te informacje należy dodać wpis w tabeli WMS.ShippingAttributesClasses wiążący atrybut z danym parametrem, gdzie:

  • AttributeClassId – Id atrybutu z tabeli CDN.AtrybutyKlasy,
  • PropertyName – nazwa parametru, który ma być nadpisywany, z tabeli WMS.DocumentsExtendedProperties,
  • TemplateId – Id szablonu spedycji, na którym parametr ma zostać nadpisany, z tabeli WMS.ShippingOrderTemplates.
Przykład
Nadpisanie parametru „Doręczenie na adres prywatny”
W systemie Comarch ERP XL należy dodać atrybut o nazwie np. „Doręczenie na adres prywatny” typu Flaga dla obiektu [Dokumenty magazynowe].[ZWM] i udostępnić dla WMS Magazynier.

Następnie na bazie danych należy odnaleźć AtK_ID dodanego atrybutu oraz nazwę nadpisywanego parametru, w tym przypadku Order_Addinational_IsPrivatePerson.

Kolejny krok to wykonanie insertu do tabeli WMS.ShippingAttributesClasses:
INSERT INTO WMS.ShippingAttributesClasses values (40,’Order_Addinational_IsPrivatePerson’,0,0,NULL,1)

W tym momencie w zależności od wartości atrybutu „Doręczenie na adres prywatny” (tak/nie), odbiór osobisty w usługach szablonu spedycji będzie zaznaczony lub odznaczony. Ustawienie dokonane z poziomu WMS Zarządzanie zostanie nadpisane wartością atrybutu.

Przykład
Przekazanie numeru paczkomatu docelowego
W przypadku spedycji Paczkomaty InPost i Paczkomaty InPost Allegro konieczne jest przekazanie numeru paczkomatu docelowego. W tym celu należy dodać w systemie ERP atrybut o nazwie np. „Nr paczkomatu” typu Tekst dla obiektu [Dokumenty magazynowe].[ZWM] i udostępnić dla WMS Magazynier

Następnie na bazie danych należy odnaleźć AtK_ID dodanego atrybutu. Parametr dotyczący numeru paczkomatu docelowego to Order_Addinational_TargetPoint.

Kolejny krok to wykonanie insertu do tabeli WMS.ShippingAttributesClasses:
INSERT INTO WMS.ShippingAttributesClasses values (41,’Order_Addinational_TargetPoint’,0,0,NULL,4)

Numer paczkomatu docelowego będzie określany na podstawie wartości z atrybutu.

Czy ten artykuł był pomocny?