Wstęp
W najnowszej wersji Comarch Magazynier 2020.1 zostały wprowadzone dwie dodatkowe funkcjonalności:
- Inwentaryzacja,
- Przesunięcia międzymagazynowe.
Dodatkowo wersja wzbogacona została o:
- Zmiany w sposobie logowania,
- Zmiany zgłaszane przez Użytkowników aplikacji.
W celu zaktualizowania aplikacji do wersji Comarch Magazynier 2020.1 wymagany jest Comarch ERP Auto Update co najmniej w wersji 2019.0.
Comarch Magazynier 2020.1 współpracuje z:
- Comarch ERP XL Start
- Comarch ERP XL 2019.2.1
Zmiany funkcjonalne wprowadzone w Comarch Magazynier 2020.1
1. Inwentaryzacja
W aplikacji Comarch Magazynier 2020.1 wprowadzona została funkcjonalność przeprowadzania inwentaryzacji przy pomocy kolektorów. Przycisk „Inwentaryzacja” widoczny jest z poziomu menu głównego, co przedstawia poniższy rysunek.
Inwentaryzacja w aplikacji Comarch Magazynier jest realizowana na podstawie arkuszy inwentaryzacyjnych założonych w systemie Comarch ERP XL.
W aplikacji Comarch Magazynier 2020.1 obsługiwana jest inwentaryzacja:
Wg rodzaju odczytów:
- Przyrostowa,
- Porównawcza.
Wg ilości inwentaryzowanej:
- Magazynowa,
- Handlowa.
Wg generowania arkuszy:
- Tylko stany niezerowe,
- Z podziałem na partie,
- Wg towarów.
Wg wyceny nadwyżek:
- Średniej ceny zasobów,
- Ostatniej ceny zakupu.
2. Przesunięcia międzymagazynowe
Przesunięcia międzymagazynowe są nową funkcjonalnością pozwalającą na przesuwanie towarów miedzy magazynami Comarch ERP XL, jak i magazynami z „włączona obsługą WMS”.
Przesunięcia międzymagazynowe utworzone w systemie ERP będą widziane na liście wydań/przyjęć w aplikacji Comarch Magazynier 2020.1, a samo tworzenie przesunięcia międzymagazynowego z pozycji kolektora będzie odbywało się poprzez naciśnięcie przycisku „dodaj przesunięcie międzymagazynowe” dostępnego pod przyciskiem „Wydania”.
Na liście dyspozycji obok numeru dokumentu MMW będzie widniała informacja o kodzie magazynu docelowego, a na dokumentach MMP będzie wyświetlany kod magazynu źródłowego. Możliwa jest realizacja dokumentów MMP i MMW między wszystkimi magazynami, również magazynami obsługiwanymi w aplikacji Comarch WMS Magazynier.
Podczas tworzenia przesunięcia międzymagazynowego z pozycji kolektora dodawany jest dokument zlecenia wydania magazynowego ZWM. Podczas realizacji dokumentu ZWM sprawdzane są stany handlowe.
Na liście pozycji, towary, które nie mają wystarczającej ilości handlowej w systemie Comarch ERP XL zostaną wyświetlone w aplikacji w kolorze żółtym.
W zależności od ustawionej konfiguracji w systemie ERP – dokument MMP będzie tworzony po stronie ERP albo automatycznie pojawi się do realizacji w aplikacji Comarch Magazynier.
Rysunek poniżej przedstawia przykładową listę produktów, dla których pierwsza pozycja nie ma wystarczającej ilości zasobów handlowych.
3. Pozostałe zmiany
3.1 Ignorowanie dużych liter w loginie operatora
W najnowszej wersji zostały wprowadzone zmiany ułatwiające użytkownikom logowanie do aplikacji. Ułatwienie polega na ignorowaniu dużych liter w loginie użytkownika. Login wpisany dużymi literami bądź zaczynający się tylko dużą literą np. ADMIN czy Admin jest traktowany jednoznacznie jako „admin”.
3.2 Komunikat obsługa dokumentów ZWM i AWD
W wersji Comarch Magazynier 2020.1 wprowadzony został komunikat informujący o konieczności włączenia obsługi dokumentów AWD i ZWM z poziomu systemu ERP z zakładki konfiguracja.