Edycja nazwy artykułu na dokumencie niezatwierdzonym

Na stanowisku POS istnieje możliwość zmiany nazwy artykułu na pozycji niezatwierdzonego dokumentu PAR, FS, ZS, OS oraz korekty ręcznej, co daje możliwość określenia dodatkowych parametrów sprzedawanego artykułu.

Uwaga
Edycja nazwy na pozycji dokumentu nie ma wpływu na nazwę na karcie artykułu.

Jeśli z poziomu systemu ERP na karcie wskazanego artykułu został zaznaczony parametr Edycja nazwy, wówczas użytkownik na stanowisku POS może zmienić nazwę artykułu wyświetlaną na dokumencie wybierając w szczegółach zaznaczonej pozycji nazwę artykułu lub ikonę ołówka.

Po wskazaniu nazwy lub ikony wyświetli się okno z polem do modyfikacji.

Ikona zmiany nazwy artykułu na paragonie
Ikona zmiany nazwy artykułu na paragonie
Okno Zmień nazwę
Okno Zmień nazwę

Zmodyfikowana nazwa jest dostępna jedynie na dokumencie, na którym została wprowadzona oraz na dokumentach generowanych z tego dokumentu.

Przykład
Operator skanuje artykuły klienta na stanowisku sprzedaży detalicznej. Operator ten otrzymał wcześniej informację od kierownika, że przyszedł nowy towar należący do grupy artykułów Akcesoria, ale nowe nazwy, ułatwiające rozróżnienie asortymentu, nie zostały jeszcze wprowadzone do systemu ERP. Jednym ze skanowanych towarów są Kolczyki złote należące do grupy Akcesoria. W związku z tym, operator wybiera ikonę ołówka w szczegółach pozycji dokumentu i zmienia nazwę artykułu z Kolczyki złote na Kolczyki złote z cyrkonią. Tak zmieniona nazwa będzie widnieć na wydrukowanym paragonie oraz na podglądzie dokumentu w aplikacji.

Czy ten artykuł był pomocny?